२०७७/ ३/ २८/ आइतवार

 

यी हुन् नेपालमा बिक्री हुने डबल च्यानल एबीएस भएका बाइक (मूल्यसहित)

प्रकाशित मिति: २०७६/ ८/ २/ सोमवार

Not found
काठमाडौं । पछिल्लो समय, अधिकांश दुइ तथा चार पाँग्रे सवारी उत्पादक कम्पनीले आफ्ना उत्पादनमा एन्टी लक ब्रेकिङ सिस्टम अर्थात एबीएसको फिचर समेटेका छन् । चालकको सुरक्षालाई आधारमान्दै १५० सीसी तथा सो भन्दा बढि सीसी क्षमताका मोटरसाइकलमा एबीएसको विशेषता दिन थालिएको हो । 
मोटरसाइकलमा प्रदान गरिने डबल तथा सिंगल च्यानल एबीएसले सुरक्षाको प्रत्याभुति दिलाउने गर्छ । विशेषत एबीएसले लामो दुरिका यात्रालाई सुरक्षित बनाउँछ । 
यसले चिप्लो, अप्ठेरो सडकमा सहजै ब्रेक लगाउन सहयोग पुर्याउछ । अटोमोबाइल्स कम्पनीले आफ्ना उत्पादनमा प्रदान गर्ने यो फिचर अहिले, अनिवार्य र अत्यावश्यक फिचर भएको छ ।
भारत सरकारले बजारमा बिक्री हुने १५० सीसीभन्दा बढि क्षमताका दुइपाँग्रे सवारी साधनमा एबीएसको विशेषता हुनैपर्ने नीति ल्याएको छ । त्यसोत नेपालमा बिक्री हुने अधिकांश सवारीसाधन भारतबाट आयात हुने हुँदा भारत सरकारले बनाएको नयाँ सवारी सुरक्षा नीति अनुरुपका सवारी नेपालमा पनि आउन थालेका छन् । 
यसैबीच नेपाली बजारमा उपलब्ध डबल च्यानल एबीएसयुक्त बाइकको सूची यस्तो रहेको छ ।  
यामाहा एफजेड २५
यामाहा एफजेड २५ नेपाली बजारमा २५० सीसी सेग्मेन्टमा सर्वाधिक रुचाइएको मोडल मध्ये एक हो । यो बाइक सुरक्षा, आकर्षक पावरट्रेन, डिजाइन तथा लुक्सका कारण चर्चामा रहँदै आएको छ । 
यो बाइकमा  सिगंल सिलिन्डर एयरकुल्ड एफआई इन्जिन लगाइएको छ । यसले ८ हजार आरपीएममा २०.६ बीएच पावरका साथै ६ हजार आपीएममा २० एनएम टर्क उत्पादन गर्छ । यसमा पाँच स्पीड गियरबक्स लगाइएको छ भने वेट मल्टी डिस्क हाइड्रोलिक क्लच दिइएको छ । 
एलइडी लाइट, वाइड टायर, फ्रन्टमा टेलिस्कोपिक फर्क, रियरमा मनोशक सस्पेन्सन, डायमन्ड फ्रेम, डिजिटल स्पिडोमिटर, एलइडी हेडलाइट, एलइडी टेललाइट र अटोमेटिक हेडल्याम्पको विशेषता यसमा दिइएको छ । 
डबल च्यानल एबिएस रहेको यामाहा एफजेड २५ को मूल्य ४ लाख २४ हजार रहेको छ । 
केटीएम डुक २५०
केही समय अगाडि नेपाली बजारमा केटीएम ड्यूक २५० डबल च्यानल एबीएस भर्सन नेपाली बजारमा सार्वजनिक भएको हो । केटीएमको नेपालको लागि आधिकारकि वितरक एचएच बजाजले केटीएम २५० को नयाँ भर्सनमा डबल च्यानल एबीएस दिएको छ ।
  
यो मोटरसाइकल नन् एबीएस भर्सनमा समेत उपलब्ध रहेको छ । केटीएम नेपालमा प्रिमियम ब्राण्डको रुपमा परिचित रहेको छ । यसमा २४८ सीसी सिगंल सिलिन्डर, लिक्विड कूल्ड, एफआई इन्जिन रहेको छ । यो इन्जिनले २९.५८ बीएच पावर ९ हजार आरपीएममा र २४ एनएम टर्क ७ हजार ५ सय आरपीएममा जनेरेट गर्छ । 
नेपाली बजारमा यसको मूल्य ६ लाख ३९ हजार ९ सय रुपैयाँ रहेको छ । 
सुजुकी जिक्सर २५०
डबल च्यानल एबीएसको फिचर समेटिएको सुजुकी जिक्सर २५० को मूल्य ४ लाख ६१ हजार ९ सय रुपैयाँ रहेको छ । जिक्सरमा उपलब्ध सिंगल सिलिन्डर लिक्वीड कुल्ड युनिटले २६.५ बीएचपी पावर उत्पादन गर्छ । यसको इन्जिनमा ६ स्पीड गियरबक्स लगाइएको छ ।
यसमा फुल्ली डिजिटल इन्स्ट्रुमेन्ट कन्सोल, फ्रन्टमा कन्भेक्शनल टेलिस्कोपिक फर्क, रियरमा मनोसक दिएको छ । आकर्षक चेसिससँगै फुल फेयरिंग फिचर दिइएको मोटरसाइकलमा स्प्लिट सिट, फ्याट रियर टायर, क्लिप अन ह्यान्डबार लगाइएको छ ।
बजाज डोमिनार ४००
डबल च्यानल एबिएसको फिचरयूक्त बजाज डोमिनार ४०० नेपाली बजारमा रहेको अर्को मोटरसाइकल हो । कम्पनीले यसअघि बिक्रि गर्दै आएको डोमिनार ४०० मा लिक्वस्ड कुल्ड एफआई इञ्जिन रहेको छ । यसले ८ हजार आरपिएममा ३४।५ बिएच पावरका साथै ५६ सय आरपिएममा ३५ एनएम टर्क उत्पादन गर्छ । उक्त इन्जिनमा ६ स्पीड गियरबक्स र स्लीपर क्लच राखिएको छ  । 
प्रतिघन्टा १४८ किलोमिटरको टपस्पिडमा कुद्न सक्ने डोमिनार ४०० ले ० देखि १०० किलोमिटर प्रतिघण्टाको गति केबल ८.२३ सेकेण्डमा नै तय गर्न सक्छ । नेपाली बजारमा पुनः सार्वजनिक हुने तयारीमा रहेको डोमिनार ४०० पुरानो भर्सनको मूल्य ५ लाख ८९ हजार रहेको थियो । 

यसमा तपाइको मत

Facebook Comment